Apple iPhone Xr
- LXMP21488
- Sold
Apple iPhone Xr
Seller Listing Description
iPhone Xʀ 256gb Unlocked Black
Fantastic iPhone with plenty of memory. Screen, back, top, and sides unblemished. Small scratch near lightning charging port. Always had protective glass and case. Comes with a blue Nvollnoe iPhone XR Case with a Hidden Card Slot. Heavy Duty Protective Dual Layer Shockproof. Apple iPhone XR 256 GB.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Screen, back, top, and sides unblemished. Small scratch near the lightning charging port. Always had protective glass and case.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 24, 2023
- Date Updated: Dec. 3, 2023
- Date Closed: Dec. 3, 2023
Want to sell your Apple iPhone Xr?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xr Specs
| Capacity | 2945 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...