Samsung Galaxy Note 20 5G
$245
Not Buyable
- LXMK39280
- Sold
Samsung Galaxy Note 20 5G
Good condition
--%
Battery Health
128GB
8GB
Mystic Bronze
Unlocked
SM-N981U1
Seller Listing Description
The phone is in good condition, the front screen and back has some scratch.
It is factory unlocked which works with any carrier include GSM and CDMA network and overseas.
Comes with generic charging usb-c cable and wall fast charger.
ALL MY LISTING OFFER 30 DAYS MONEY BACK GUARANTEED IN ORIGINAL SHAPE!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
light scratch on the back and front
Ships from
Morristown, NJ
5.0 of 5.0 stars, 3238 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 19, 2023
- Date Updated: Nov. 28, 2023
- Date Closed: Nov. 28, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy Note 20 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 20 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4300 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 393 ppi |
Size and Weight
| Width | 75 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 192 g 6.8 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...