Apple iPhone 6
- LXLV87702
- Sold
Apple iPhone 6
Seller Listing Description
Model / Storage / Color
iPhone 6 64GB Space Gray
Product Type
iPhone7,2 (A1549)
Sales Model
MG632 LL/A
iOS Version:
10.3.3 (14G60)
Battery Health Condition:
Battery Life 91%
Born On Date:
12/21/2014
Carrier Unlock Status:
🚫 NO SIM Restrictions
iCloud Lock:
🔓 Nope
Charger / accessories Included:
None
Jailbroken Device:
❌ Nope
Additional Information:
This iPhone is in excellent condition, it has been well-maintained and is ready to provide you with all the features and performance of a newer device. Don't miss out on the opportunity to own a virtually brand-new smartphone at a fraction of the cost. This listing does not include original box or accessories unless explicitly stated in the description.
Battery Health
- 91% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 4, 2023
- Date Updated: Nov. 18, 2023
- Date Closed: Nov. 18, 2023
Want to sell your Apple iPhone 6?
Sell Similar on Swappa
iPhone 6 Specs
| Capacity | 1810 mAh |
| USB | Lightning |
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 119 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
| Width | 67 mm 2.6 inches |
| Height | 138 mm 5.4 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 129 g 4.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...