Apple iPhone 13
$387
Not Buyable
- LXKL74580
- Sold
Apple iPhone 13
Good
--%
Battery Health
256GB
Red
Unlocked
A2482
Seller Listing Description
Has always been in a case with a screen protector so no visible signs of wear/tear. Red IPhone13, 256GB. Priced to sell
Battery Health
- 89% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
I put this device just under new/mint. No visible damage & has always been in a case with a screen protector but calling it new when I’ve had it for a while feels off to me.
Ships from
Buffalo, NY
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 29, 2023
- Date Updated: Sept. 29, 2023
- Date Closed: Sept. 29, 2023
Want to sell your Apple iPhone 13?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3227 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| 6.1" Super Retina XDR display | 460 ppi | |
Size and Weight
| Size | 2.81in x 5.78in x 0.30in |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 174 g 6.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...