Apple iPhone 14 Pro Max
- LXKB83740
- Sold
Apple iPhone 14 Pro Max
Seller Listing Description
This is a iPhone 14 Pro Max with 128GB of storage. It has been kept in great condition and operates flawlessly. It comes with all original packaging and original lightening to USB-C cable. Additionally, it comes with one year of Applecare+ remaining with all accidental coverages still remaining. If there are any other specific questions, please contract the buyer. A purple Apple genuine silicon case (with some nicks) is also part of the listing. Thank you!
Battery Health
- 94% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
There are very minor signs of wear and tear but otherwise this iPhone looks to be in wonderful condition
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 18, 2023
- Date Updated: Sept. 22, 2023
- Date Closed: Sept. 22, 2023
Want to sell your Apple iPhone 14 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Pro Max Specs
| Capacity | 4323 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1290x2796 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 460 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 161 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 240 g 8.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...