Apple iPhone 13 Mini
- LXJW56187
- Sold
Apple iPhone 13 Mini
Seller Listing Description
iPhone 13 Mini 128 GB Black in Mint Condition, no scratches on the front, no scratches on the back, none on the sides. Battery health is 83%, unlocked for use with any carrier. IMEI is clean and ready for activation. Kept well in screen protector and case.
iOS 16.2
No SIM card or wall charger included. Does not come with original box.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
If item is not as described, full refund and seller pays shipping. If return is due to any other reason, return window is 30 days and restocking fee is $50.
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 13, 2023
- Date Updated: Sept. 22, 2023
- Date Closed: Sept. 22, 2023
Want to sell your Apple iPhone 13 Mini?
Sell Similar on Swappa
iPhone 13 Mini Specs
| Capacity | 2406 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 137 mm 5.4 inches |
| Pixels Per Inch | 477 ppi |
| Width | 64 mm 2.5 inches |
| Height | 132 mm 5.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 141 g 5.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...