Samsung Galaxy S22
$289
Not Buyable
- LXJR94398
- Sold
Samsung Galaxy S22
Fair
--%
Battery Health
128GB
8GB
Black
Unlocked
SM-S901U1
Seller Listing Description
Two deep scratches on front screen
Please see all photos for close-ups
Phone is fully unlocked for all carriers in the USA
Phone has no Google/FRP lock and is ready for new user to sign in
Phone is fully functional and sold, as is with no charger or box included
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Two deep scratches on front screen
Ships from
Las Vegas, NV
4.5 of 5.0 stars,
103 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 9, 2023
- Date Updated: Sept. 30, 2023
- Date Closed: Sept. 30, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy S22?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3700 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1080x2340 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 422 ppi |
Size and Weight
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 146 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...