Apple iPad 9th Gen
- LXIF22287
- Sold
Apple iPad 9th Gen
Seller Listing Description
Apple A2602 iPad 9th gen 256GB Tablet
This device is in perfect working condition. It is in good condition cosmetically as well. It Will Come with A charger but No Original box. Please reference ACTUAL photos for further details.
All purchases will be shipped out the following day. However, if purchased on Friday, Saturday or Sunday then your purchase will be shipped out on Monday.
Thank you for your business in advanced!
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
This device has visible wear from previous use. blemishes appear in the form of small dents on the back side of the tablet. it also holds a scratch on the power button. Pleased see pics.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Aug. 2, 2023
- Date Updated: Oct. 6, 2023
- Date Closed: Oct. 6, 2023
Want to sell your Apple iPad 9th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad 9th Gen Specs
| Capacity | 8686 mAh |
| Longevity | 9 hours |
| USB | Lightning |
| Resolution | 1620x2160 |
| Screen Size | 259 mm 10.2 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 174 mm 6.9 inches |
| Height | 251 mm 9.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 487 g 17.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...