Apple iPad Pro 11" 2018
$368
Not Buyable
- LXGB20343
- Sold
Apple iPad Pro 11" 2018
Good
--%
Battery Health
256GB
Gray
Wi-Fi
A1980
Seller Listing Description
Apple iPad Pro 11” 256GB (Gray). The device is Wifi Only
The device is good condition, normal wear and tear as seen in pictures.
Listing includes device and box ONLY. Other Accessories are NOT included. The iPad will ship USPS Priority Mail.
Thanks!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Normal wear and tear
Ships from
Chesapeake, VA
5.0 of 5.0 stars,
709 ratings
Trusted
Seller designated trusted by Swappa staff
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 6, 2023
- Date Updated: June 17, 2023
- Date Closed: June 17, 2023
Want to sell your Apple iPad Pro 11" 2018?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 11" 2018 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 7812 mAh |
| USB | USB-C |
Screen and Display
| Resolution | 1668x2388 |
| Screen Size | 280 mm 11.0 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
Size and Weight
| Width | 179 mm 7.0 inches |
| Height | 248 mm 9.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 468 g 16.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...