Apple iPhone 12 Pro
- LXFT98270
- Sold
Apple iPhone 12 Pro
Seller Listing Description
***NEW IN BOX******NEW IN BOX******NEW IN BOX******NEW IN BOX******NEW IN BOX***
This is a NEW IN BOX iPhone 12 PRO - Pacific Blue - 128GB
Original plastic wrapping from Apple still in tact!
This is NOT a "New" phone that has been opened and/or tampered with trying to be sold as "Brand New" by many others...this is guaranteed BRAND NEW IN ORIGINAL APPLE PACKAGING!
BRAND NEW IN BOX w/PLASTIC WRAP! Not sure how else to say it.
Each iPhone will come with an IMEI printout showing the phone is CLEAN and UNLOCKED when shipped as also provided by Swappa before listing to ensure quality.
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: May 30, 2023
- Date Updated: June 26, 2023
- Date Closed: June 26, 2023
Want to sell your Apple iPhone 12 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 12 Pro Specs
| Capacity | 2815 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
| Resolution | 1170x2532 |
| Screen Size | 154 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 457 ppi |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 147 mm 5.8 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 187 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...