Apple iPhone 14 Pro
$943
Not Buyable
- LXFQ77389
- Sold
Apple iPhone 14 Pro
Mint
--%
Battery Health
256GB
Gold
Unlocked
A2650
Seller Listing Description
iPhone 14 pro 256GB Factory Unlocked Battery health 100% Free Case Charger and Screen Protector fast same day shipping
Battery Health
- 100% battery health
- More information about Apple Battery Health and requirements
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Colombus, OH
4.5 of 5.0 stars,
89 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
All items shipped on same or next business day
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Seller Return Policy
Free Return and refund processed within 72h.
20% restocking fee for buyer remorse return
Listing Metadata
- Date Created: May 26, 2023
- Date Updated: May 26, 2023
- Date Closed: May 26, 2023
Want to sell your Apple iPhone 14 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 14 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3200 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi, MagSafe | |
Screen and Display
| Resolution | 1179x2556 |
| Screen Size | 156 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 461 ppi |
Size and Weight
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 148 mm 5.8 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 206 g 7.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...