Samsung Galaxy Note 10 Plus
$243
Not Buyable
- LXFK16143
- Sold
Samsung Galaxy Note 10 Plus
Good condition
--%
Battery Health
256GB
12GB
Black
Unlocked
SM-N975U1
Seller Listing Description
Devices in excellent condition, with no signs of wear on front screen. Maybe some light where on the back barely noticeable.
Phone is fully unlocked for all carriers
Phone does not have any google/FRP account on device ready for new user to sign in
Phone is fully functional and comes as is with no charger or box
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Light wear on back.
Ships from
Las Vegas, NV
4.5 of 5.0 stars, 103 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: May 21, 2023
- Date Updated: May 25, 2023
- Date Closed: May 25, 2023
Want to sell your Samsung Galaxy Note 10 Plus?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 10 Plus Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4300 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 172 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 495 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 196 g 6.9 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...