Apple iPad 6th Gen
$134
Not Buyable
- LXFJ03149
- Sold
Apple iPad 6th Gen
Good
--%
Battery Health
32GB
Silver
Wi-Fi
A1893
Seller Listing Description
Apple 9.7-inch iPad 6th Gen 32GB, Wi-Fi Only, Space Gray in Very Good Condition
Model: MR7F2LL/A
Model number (on back cover): A1863
Comes with screen protector and case
Charger not included.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
n/a
Ships from
Bartlett, IL
5.0 of 5.0 stars,
19 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: May 20, 2023
- Date Updated: June 3, 2023
- Date Closed: June 3, 2023
Want to sell your Apple iPad 6th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad 6th Gen Specs
Battery and Charging
| Capacity | 8680 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | Lightning |
Screen and Display
| Resolution | 1536x2048 |
| Screen Size | 246 mm 9.7 inches |
| Pixels Per Inch | 264 ppi |
Size and Weight
| Width | 170 mm 6.7 inches |
| Height | 240 mm 9.5 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 469 g 16.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...