Apple iPad 5th Gen
$124
Not Buyable
- LXEI84333
- Sold
Apple iPad 5th Gen
Good
--%
Battery Health
32GB
Silver
Unlocked
A1823
Seller Listing Description
Apple iPad 5th Gen. 32GB, Wi-Fi + Cellular (Unlocked), 9.7in - Silver.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Used: An item that has been used previously. The item may have some signs of cosmetic wear, but is fully operational and functions as intended.
Ships from
Cumming, GA
5.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: April 23, 2023
- Date Updated: May 26, 2023
- Date Closed: May 26, 2023
Want to sell your Apple iPad 5th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad 5th Gen Specs
Battery and Charging
| Capacity | 8827 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | Lightning |
Screen and Display
| Resolution | 1536x2048 |
| Screen Size | 246 mm 9.7 inches |
| Pixels Per Inch | 264 ppi |
Size and Weight
| Width | 170 mm 6.7 inches |
| Height | 240 mm 9.5 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 478 g 16.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...