Apple iPhone Xs
- LWNB94403
- Expired
Apple iPhone Xs
Seller Listing Description
8/10 condition/ unlocked/minor wear / great value/ 30 day warranty / same day shipping
Minor scratches on the phone. Face ID is good
30 Day Warranty for Manufacturer Defects. Any Damage Caused by the user is not covered by our warranty.
We offer Free standard shipping same business day before 3 PM EST. After 3 PM Purchases will be sent out next day.
* All Purchases require signature to ensure you get your item
A 4% fee will be issued for incorrect address orders, please make sure the address is correct before placing your order
A 15% restocking fee will be charged on non-defective items / Buyer’s remorse"
Includes Aftermarket Charger & Wall Plug
* Updated to Latest IOS
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Battery health percentage: 82%. Light cosmetic scratches near the bottom, light signs of wear on the camera lens bezel and glass.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Dec. 7, 2022
- Date Updated: Jan. 25, 2023
- Date Closed: Jan. 25, 2023
Want to sell your Apple iPhone Xs?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xs Specs
| Capacity | 2659 mAh |
| Longevity | 12 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1125x2436 |
| Screen Size | 149 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 463 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 144 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...