Samsung Galaxy S22 Ultra
$876
Not Buyable
- LWID75299
- Sold
Samsung Galaxy S22 Ultra
Mint condition
--%
Battery Health
512GB
12GB
Red
Unlocked
SM-S908U1
Seller Listing Description
Red Galaxy S22 5G Ultra 512GB Unlocked with 12GB Ram. Red color hard to get - long waiting list. Built in S-Pen, 4nm processor. Vision boost for brighter screen. Great all day battery. Amazing and powerful camera with Nightography, Ultra wide, wide, 3x & 10x optical lens. I used this phone for a month to test it out. Pristine condition. I'll throw in a case if still available when you purchase.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Houston, TX
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 30, 2022
- Date Updated: Aug. 10, 2022
- Date Closed: Aug. 10, 2022
Want to sell your Samsung Galaxy S22 Ultra?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S22 Ultra Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5000 mAh |
| Longevity | 20 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3088 |
| Screen Size | 173 mm 6.8 inches |
| Pixels Per Inch | 501 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 229 g 8.1 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...