Apple iPad 5th Gen
$199
Not Buyable
- LWFL56223
- Expired
Apple iPad 5th Gen
New
--%
Battery Health
32GB
Gray
Unlocked
A1823
Seller Listing Description
NEW - BOX/CHARGER INCLUDED
SELLER REF-117
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Chicago IL
4.5 of 5.0 stars,
2115 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Seller Shipping Policy
All items shipped USPS or UPS.
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: May 22, 2022
- Date Updated: Feb. 14, 2023
- Date Closed: Feb. 14, 2023
Want to sell your Apple iPad 5th Gen?
Sell Similar on Swappa
iPad 5th Gen Specs
Battery and Charging
| Capacity | 8827 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | Lightning |
Screen and Display
| Resolution | 1536x2048 |
| Screen Size | 246 mm 9.7 inches |
| Pixels Per Inch | 264 ppi |
Size and Weight
| Width | 170 mm 6.7 inches |
| Height | 240 mm 9.5 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 478 g 16.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...