Google Pixel 5a 5G
- LWAQ91113
- Sold
Google Pixel 5a 5G
Seller Listing Description
I bought this on a whim, but have too many other Android phones I use so it is just collecting dust. It's in perfect condition and has been barely used.
One nice feature this phone still has that is rare is the 3.5mm headphone jack on the top. It's a solid phone with excellent battery life and the latest Android 12 OS too.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 16, 2022
- Date Updated: Jan. 16, 2022
- Date Closed: Jan. 16, 2022
Want to sell your Google Pixel 5a 5G?
Sell Similar on Swappa
Pixel 5a 5G Specs
| Capacity | 4680 mAh |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 161 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 418 ppi |
| Width | 73 mm 2.9 inches |
| Height | 156 mm 6.2 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 183 g 6.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...