Apple iPhone 11 Pro
$710
Not Buyable
- LVGQ38797
- Expired
Apple iPhone 11 Pro
Good
--%
Battery Health
256GB
Green
Unlocked
A2160
Seller Listing Description
Comes with Apple usb cable and wall charging adapter! Battery health at 85%
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Small micro scratches on the screen as well as some micro scratches on the bezel of the phone!
Ships from
Hubbard, OR
5.0 of 5.0 stars,
429 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 22, 2021
- Date Updated: July 2, 2021
- Date Closed: July 2, 2021
Want to sell your Apple iPhone 11 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3046 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1125x2436 |
| Screen Size | 147 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 463 ppi |
Size and Weight
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 144 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...