Apple iPhone 11
- LVGF70510
- Sold
Apple iPhone 11
Seller Listing Description
Apple iPhone 11 - 128GB - Purple (Unlocked) (CDMA + GSM). Condition is used.
iPhone 11 128GB in Purple -- READY TO SHIP
Shipped with USPS Priority Mail.
» Good Condition with minor evidence of wear and tear
» Battery Health at 90%
» No cracks on the screen or back.
» Factory Box or accessories IS NOT INCLUDED.
» Device is Unlocked and ready for use!
» Compatible with all GSM/CDMA carriers worldwide!
» Includes: AT&T, T-Mobile, Straight Talk, Metro PCS, Cricket, Verizon, Sprint, Boost, etc
» USA Shipping only
Damage Description
No damage to camera, screen, or the back of the device.
All devices have been run through diagnostics and servicing before being posted.
Shipped in 3 Business days guaranteed.
*** NO RETURNS. NO ACCESSORIES INCLUDED ***
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
minor scratches from wear and tear
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 11, 2021
- Date Updated: June 16, 2021
- Date Closed: June 16, 2021
Want to sell your Apple iPhone 11?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Specs
| Capacity | 3110 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | Lightning |
| Up to 50% charge in 30 minutes | |
| Qi | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Liquid Retina HD display | 326 ppi | |
| Size | 2.98in x 5.94in x 0.33in |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...