Apple iPhone Xs Max
- LVES42550
- Expired
Apple iPhone Xs Max
Seller Listing Description
All items sterilized per Apple guidelines!
Amazing device! STUNNING design, amazing camera, ALL-DAY battery life, and Face ID! This is a BRAND NEW, NEVER ACTIVATED device! 100% battery, ONE YEAR of Apple warranty that starts once you activate it!
Includes original box and everything you would get if you bought it from Apple! UNUSED Ear pods, UNUSED Apple cord, UNUSED Apple charger, stickers, and paperwork! Also includes NEW $59 Apple Leather case, NEW $49 Apple silicone case, NEW tempered glass screen protector, NEW pop-up phone holder!! Bonus: New car air-vent mount! (The photo pictured is of the actual mount, but it's not holding this phone, it's just showing how the mount works.)
This is for use with Verizon.
I ship FAST, SAFE, and FREE! Buy with confidence as I am a proud member of SWAPPA’S TRUSTED SELLERS!
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: May 2, 2021
- Date Updated: July 5, 2021
- Date Closed: July 5, 2021
Want to sell your Apple iPhone Xs Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xs Max Specs
| Capacity | 3179 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
| Width | 77 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 208 g 7.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...