Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020
- LVDZ34681
- Sold
Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020
Seller Listing Description
For sale is a 2020 iPad Pro 4th gen
WiFi and cellular compatible unlocked for all carriers
Fully tested and works without issues
There is a ding on the corner of the iPad and a ding on the case on the same corner please see photos
Other light signs of use may be present no deep scratches or bends
This listing includes:
iPad Pro 12.9
Charger (longer cord than standard)
Apple Pencil 2
Apple magic keyboard
This item ships usps priority mail in the 48 greater United States.
Signature confirmation will be used
I will video record packaging this item and confirm with buyer before shipping that the transaction was authorized.
If an order is canceled or returned, PayPal does not refund the 2.9% payment fee so we are not able to refund the fee
Any questions please ask!!!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Ding on corner please see photos
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: April 14, 2021
- Date Updated: June 12, 2021
- Date Closed: June 12, 2021
Want to sell your Apple iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020?
Sell Similar on Swappa
iPad Pro 12.9" 4th Gen 2020 Specs
| Capacity | 9660 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | USB-C |
| Resolution | 2048x2732 |
| Screen Size | 328 mm 12.9 inches |
| Pixels Per Inch | 265 ppi |
| Width | 215 mm 8.5 inches |
| Height | 281 mm 11.1 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 641 g 22.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...