Apple iPhone 11 Pro Max
$800
Not Buyable
- LVCC92269
- Expired
Apple iPhone 11 Pro Max
Good condition
--%
Battery Health
64GB
Gold
T-Mobile
A2161
Seller Listing Description
iPhone XR | Metro PCS | 64GB | Includes cable, adapter & Fast shipping!
iPhone 11 Pro Max has very minimal scratches on the on the front screen. Other than that the iPhone is in great condition.
(Pictures Provided)
iPhone 11 Pro Max battery life: 92%
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
iPhone 11 Pro Max has very minimal scratches on the on the front screen. (Pictures Provided)
Ships from
San Antonio, TX
5.0 of 5.0 stars, 520 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 24, 2021
- Date Updated: April 29, 2021
- Date Closed: April 29, 2021
Want to sell your Apple iPhone 11 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Pro Max Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3969 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
Size and Weight
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...