Apple iPhone 11 Pro
$775
Not Buyable
- LVBN35245
- Expired
Apple iPhone 11 Pro
Good
--%
Battery Health
256GB
Silver
Unlocked Non-US
A2215
Seller Listing Description
Device in good condition with no issues and 100% battery health. Compatible to use with ANY carrier in the US or overseas.
* Willing to ship same day if bought before 5PM *
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Scratch on screen that's protected and unnoticeable with tempered glass screen protector installed
Ships from
Mentor, OH
5.0 of 5.0 stars,
131 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 9, 2021
- Date Updated: March 11, 2021
- Date Closed: March 11, 2021
Want to sell your Apple iPhone 11 Pro?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Pro Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3046 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1125x2436 |
| Screen Size | 147 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 463 ppi |
Size and Weight
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 144 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 188 g 6.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...