Apple iPhone 6
- LVBI28948
- Expired
Apple iPhone 6
Seller Listing Description
Functionality:
- Condition: Brand new excellent 10/10
- Fully Functional: Yes
- Carrier: Unlocked - Tested by Using Multiple Sims Cards
- GB: 64 GB
- iCloud Status: OFF
- Find My Phone Status: OFF
- Clean IMEI
- Battery Health: 100%
Included:
- Device and Charger Included
- No box or instruction manual provided
Shipping Information: Orders are generally shipped within 1 business days via Usps with & tracking number. Please make sure your PayPal address is correct, as we ship the package to the address provided by PayPal.
Returns: If the item is not as described, please upload pictures of any issues for verification. Issues must be reported within 2 business days of receiving the device. Buyer's remorse will incur a 10% restocking.
Feedback is vital to the success of our family business. If there is anything you aren't satisfied with ... Please let us know so we can resolve the issue as best as we can before leaving negative or neutral feedback
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Feb. 4, 2021
- Date Updated: March 9, 2021
- Date Closed: March 9, 2021
Want to sell your Apple iPhone 6?
Sell Similar on Swappa
iPhone 6 Specs
| Capacity | 1810 mAh |
| USB | Lightning |
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 119 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
| Width | 67 mm 2.6 inches |
| Height | 138 mm 5.4 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 129 g 4.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...