Apple iPhone 11
- LVAP41918
- Sold
Apple iPhone 11
Seller Listing Description
We have for sale a Sprint White iPhone 11 Black 64gb in very good to Near Mint condition as seen in the pics.
Battery health is at 98%.
This sale will include only the Phone and no other accessories.
Please note that this phone is locked on the Sprint network and cannot be guaranteed to work on anything else.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Phone in very good condition was minor scratches here and there on screen not visible unless under direct light.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 16, 2021
- Date Updated: Jan. 19, 2021
- Date Closed: Jan. 19, 2021
Want to sell your Apple iPhone 11?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Specs
| Capacity | 3110 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | Lightning |
| Up to 50% charge in 30 minutes | |
| Qi | |
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Liquid Retina HD display | 326 ppi | |
| Size | 2.98in x 5.94in x 0.33in |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...