Apple iPhone 11 Pro Max
- LUMP99728
- Expired
Apple iPhone 11 Pro Max
Seller Listing Description
Case and screen protector since day 1
Case, screen protectors, original box, EarPods, usb c wall charger, and cord (not pictured), all included.
iOS 13.5 (Jailbreakable) (Has Blobs through iOS 14.2) If you want them, let me know ahead of time and I’ll get you everything you need.
Unlocked for any carrier. Fully paid off. Was originally on Xfinity Mobile.
Can/Will test before purchasing.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Nov. 23, 2020
- Date Updated: Dec. 3, 2020
- Date Closed: Dec. 3, 2020
Want to sell your Apple iPhone 11 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Pro Max Specs
| Capacity | 3969 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...