Apple iPhone Xs Max
- LULE07232
- Sold
Apple iPhone Xs Max
Seller Listing Description
➤ Apple iPhone XS Max - 64GB - Gold (AT&T) A1921
➤ Device: iPhone XS Max
➤ Storage: 64GB
➤ Color: Gold
➤ Carrier: AT&T
➤ ESN & IMEI: Clean
➤ iCloud: Unlocked
➤ Battery health🔋: 96%
➤ Working condition: Perfect. Everything on the phone functions properly. Speaker, microphone, cameras, volume button, face ID, and charging port all tested and working.
➤ The phone will ship for free within 1 business day. Feel free to reach out if you have any questions!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
➜ The screen and back glass do not have any marks or scratches; they are in perfect condition.
➜ There is some normal wear on the edge of the phone.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 16, 2020
- Date Updated: Dec. 8, 2020
- Date Closed: Dec. 8, 2020
Want to sell your Apple iPhone Xs Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xs Max Specs
| Capacity | 3179 mAh |
| Longevity | 13 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
| Width | 77 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 208 g 7.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...