Google Pixel 4 XL
$515
Not Buyable
- LULC84513
- Canceled
Google Pixel 4 XL
Good condition
--%
Battery Health
128GB
6GB
Orange
Unlocked
G020J
Google Edition
Seller Listing Description
Good Condition Pixel 4 XL with 128 GB storage. Comes with two cases and a charger/cable. I don't have the factory box as I bought the phone off Swappa. The phone has always had a screen protector as well as a case on it during the time I've owned it.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
A tiny bit of paint above the camera has rubbed off.
Ships from
Jber, AK
5.0 of 5.0 stars, 13 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Oct. 15, 2020
- Date Updated: Oct. 20, 2020
- Date Closed: Oct. 20, 2020
Want to sell your Google Pixel 4 XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 4 XL Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3700 mAh |
| Longevity | 32 hours |
| USB | USB-C |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 534 ppi |
Size and Weight
| Width | 75 mm 3.0 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 193 g 6.8 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...