Apple iPhone Xs
- LUKD11104
- Sold
Apple iPhone Xs
Seller Listing Description
All items sterilized per Apple guidelines!
Amazing device! STUNNING design, amazing camera, ALL-DAY battery life, and Face ID! This is a MINT device. I don’t see any signs of wear. Listing as “good” just to be safe. Battery health 83%
Includes NEW Apple cord and NEW Apple charger! Also includes NEW $99 Apple LEATHER folio, NEW $49 Casemate LEATHER wallet case, NEW Modal case, TWO tempered glass screen protectors (one installed and an extra!)
Factory reset, not attached to any Apple ID or iCloud account. This is for use with Verizon.
I ship FAST, SAFE, and FREE! Buy with confidence as I am a proud member of SWAPPA’S TRUSTED SELLERS!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
I see no signs of use, but listing as “good” in case I’m missing a small scratch
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 19, 2020
- Date Updated: Dec. 17, 2020
- Date Closed: Dec. 17, 2020
Want to sell your Apple iPhone Xs?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xs Specs
| Capacity | 2659 mAh |
| Longevity | 12 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1125x2436 |
| Screen Size | 149 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 463 ppi |
| Width | 71 mm 2.8 inches |
| Height | 144 mm 5.7 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 177 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...