Samsung Galaxy Note 20 5G
- LUKA89083
- Canceled
Samsung Galaxy Note 20 5G
Seller Listing Description
Brand New, Unopened, and factory unlocked.
Promotion includes:
Spotify Premium- 6 Months Free
Open and log in to Spotify app on your new device. Select ‘Premium’ tab on the bottom to redeem.
YouTube Premium – 4 Months Free
Open and log in to YouTube app on your new device. Go to My Account > Get YouTube Premium to redeem.
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 17, 2020
- Date Updated: Sept. 25, 2020
- Date Closed: Sept. 25, 2020
Want to sell your Samsung Galaxy Note 20 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 20 5G Specs
| Capacity | 4300 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2400 |
| Screen Size | 170 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 393 ppi |
| Width | 75 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 192 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...