Apple iPhone 8
$275
Not Buyable
- LUJX57218
- Sold
Apple iPhone 8
Mint
--%
Battery Health
256GB
Gray
AT&T
A1905
GSM
Seller Listing Description
Well taken care of space gray iPhone 8. There's absolutely nothing wrong with it but it was time to upgrade. Original box and earbuds (sorry no power cord). Protector screen was just now removed for pictures. I cleaned it and it looks brand new.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Woodinville, WA
5.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 13, 2020
- Date Updated: Sept. 20, 2020
- Date Closed: Sept. 20, 2020
Want to sell your Apple iPhone 8?
Sell Similar on Swappa
iPhone 8 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 1821 mAh |
| Longevity | 12 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 120 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
| Retina HD, True Tone, Wide color display (P3) | LCD Multi-Touch with IPS technology | 326 ppi | |
Size and Weight
| Size | 2.65in x 5.45in x 0.29in |
| Width | 67 mm 2.7 inches |
| Height | 138 mm 5.5 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 148 g 5.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...