Google Pixel 3 XL
$210
Not Buyable
- LUJS93196
- Sold
Google Pixel 3 XL
Fair
--%
Battery Health
64GB
Black
Unlocked
Google Edition
Seller Listing Description
Pixel 3 XL Black. Comes with Two cases (Magpul clone and Spigen) Also has a tempered glass screen protector installed. Comes with non-OEM usb-c and wall plug
Fair condition
- Noticeable wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No Dings or dents anywhere. There is one scratch in screen, visible with screen on and off, see pics
Ships from
Phoenix, AZ
4.5 of 5.0 stars,
21 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 9, 2020
- Date Updated: Sept. 29, 2020
- Date Closed: Sept. 29, 2020
Want to sell your Google Pixel 3 XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 3 XL Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3430 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 522 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 184 g 6.5 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...