Google Pixel 2 XL
- LUJR60579
- Expired
Google Pixel 2 XL
Seller Listing Description
Excellent condition Google Pixel 2 XL - 64 GB - black for Verizon Wireless. Used this phone for 2 years and bought a Pixel 3 XL. All physical damage (minor) is shown in the pictures. With the imprint from the phone case, it can just be simply scrubbed off or replaced with another case. I will include the case either way. This phone *does not* come with a charger. Sorry.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Barely any phyiscal damage, aside from the imprint the protective case I had on for 2+ years and a scratch - that is it. All of this is shown in the pictures.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 8, 2020
- Date Updated: Nov. 12, 2020
- Date Closed: Nov. 10, 2020
Want to sell your Google Pixel 2 XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel 2 XL Specs
| Capacity | 3450 mAh |
| USB | USB-C |
| Resolution | 1440x2880 |
| Screen Size | 152 mm 6.0 inches |
| Pixels Per Inch | 537 ppi |
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 175 g 6.2 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...