Samsung Galaxy S10e
- LUJP94211
- Sold
Samsung Galaxy S10e
Seller Listing Description
NEW 128gb SPRINT Samsung Galaxy S10e SM-G970U
Please Note: New unused beautiful black Sprint 128gb S10e. It comes with original unused accessories plus excellent protection in the form of highly rated OTTERBOX DEFENDER Case with holster,. . Ready to Rock on Sprint/Tmobile networks !! Under Samsung factory warranty until 12/05/20
M2 8 5C
Thank you
And don't forget:I run the Fastest Ship in the West. Pay Today;Gone Tomorrow!
***Cancellations are subject to a forfeiture of Paypal fees.
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 6, 2020
- Date Updated: Sept. 16, 2020
- Date Closed: Sept. 16, 2020
Want to sell your Samsung Galaxy S10e?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S10e Specs
| Capacity | 3100 mAh |
| Longevity | 14 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2280 |
| Screen Size | 146 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 435 ppi |
| Width | 70 mm 2.8 inches |
| Height | 142 mm 5.6 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 150 g 5.3 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...