Apple iPhone Xr
- LUJL11543
- Expired
Apple iPhone Xr
Seller Listing Description
BRAND NEW FACTORY SEALED BLACK IPHONE XR 128 GB LOOK MSG FROM APPLE WEBSITE FOR THIS IPHONE
FEDEX NEXT DAY DELIVERY WITH 21$ EXTRA....A1984 MODEL
Telephone Technical Support: Active
Your product is eligible for complimentary telephone technical support.
Estimated Expiration Date: November 29, 2020
More about complimentary support opens in a new window
Contact Apple Support
Repairs and Service Coverage: Active
Your product is covered for eligible hardware repairs and service under Apple’s Limited Warranty.
Estimated Expiration Date: August 30, 2021
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Sept. 2, 2020
- Date Updated: Oct. 6, 2020
- Date Closed: Oct. 6, 2020
Want to sell your Apple iPhone Xr?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xr Specs
| Capacity | 2945 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...