Google Pixel 4
- LUJC23875
- Canceled
Google Pixel 4
Seller Listing Description
* Carrier unlocked (originally Verizon but working fine on Mint for me right now for example).
* dbrand "Teardown" skin applied, but easy to remove. Clearly White back is in mint condition underneath.
* Includes only the phone shown in pictures, no box or accessories.
* Photos have micro scratches circled, not visible when looking directly at powered on screen.
* No dings or scratches on casing.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
* Screen has micro scratches, visible when screen is off and tilted into the light (biggest ones circled in pictures).
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Aug. 24, 2020
- Date Updated: Sept. 29, 2020
- Date Closed: Sept. 29, 2020
Want to sell your Google Pixel 4?
Sell Similar on Swappa
Pixel 4 Specs
| Capacity | 3700 mAh |
| Longevity | 32 hours |
| USB | USB-C |
| Qi | |
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 160 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 534 ppi |
| Width | 75 mm 3.0 inches |
| Height | 160 mm 6.3 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 193 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...