Samsung Galaxy Note 10
- LUIH39831
- Sold
Samsung Galaxy Note 10
Seller Listing Description
Samsung Galaxy Note 10 Aura Black T-mobile Version. The phone is also unlocked for other carriers. It is in excellent physical condition. The screen has no burn in. The phone has a screen protector already applied. The screen protector has scratches. The top and bottom of the phone has plastic protectors. The sale is for the phone, a Samsung 15W charger, a third party USB A to C cable, a Samsung USB A to C adapter, and a used case. The price is NOT negotiable. No trade. Shipping is Priority Mail.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Few small scratches on the back. Excellent condition.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Aug. 3, 2020
- Date Updated: Oct. 19, 2020
- Date Closed: Oct. 19, 2020
Want to sell your Samsung Galaxy Note 10?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 10 Specs
| Capacity | 3500 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1080x2280 |
| Screen Size | 159 mm 6.3 inches |
| Pixels Per Inch | 400 ppi |
| Width | 72 mm 2.8 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...