Apple iPhone 11 Pro Max
- LUIB17536
- Sold
Apple iPhone 11 Pro Max
Seller Listing Description
This device is in very good condition and includes the original box, wall brick and lightning cable. I simply downgraded to a different device. Priced to sell. Please contact me with questions!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Very minor scratches on the surface of the display as well as some minor scratches on the frame. Overall it's in very good condition.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 27, 2020
- Date Updated: July 28, 2020
- Date Closed: July 28, 2020
Want to sell your Apple iPhone 11 Pro Max?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Pro Max Specs
| Capacity | 3969 mAh |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 1242x2688 |
| Screen Size | 165 mm 6.5 inches |
| Pixels Per Inch | 456 ppi |
| Width | 78 mm 3.1 inches |
| Height | 158 mm 6.2 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 226 g 8.0 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...