Apple iPhone 6
$149
Not Buyable
- LUHS07429
- Sold
Apple iPhone 6
New
--%
Battery Health
32GB
Gold
Straight Talk
A1549
Seller Listing Description
- Brand new and sealed item, as shown on the pictures;
- Will work with Tracfone carrier or it's brands (Straight Talk, Total Wireless etc.);
- GSM only device;
- SIM card is included;
- Model: MQ432LL/A.
I will ship the same or next day by USPS Priority Mail 2-3 Day. Express option is also available.
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Andover, MN
5.0 of 5.0 stars,
54 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 18, 2020
- Date Updated: Aug. 13, 2020
- Date Closed: Aug. 13, 2020
Want to sell your Apple iPhone 6?
Sell Similar on Swappa
iPhone 6 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 1810 mAh |
| USB | Lightning |
Screen and Display
| Resolution | 750x1334 |
| Screen Size | 119 mm 4.7 inches |
| Pixels Per Inch | 326 ppi |
Size and Weight
| Width | 67 mm 2.6 inches |
| Height | 138 mm 5.4 inches |
| Depth | 7 mm 0.3 inches |
| Weight | 129 g 4.6 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...