Samsung Galaxy S9
$323
Not Buyable
- LUHL11362
- Expired
Samsung Galaxy S9
Good
--%
Battery Health
64GB
Black
AT&T
SM-G960U
Seller Listing Description
Not a single scratch on screen or back with original fast charging cable that was never used. Phone is fully unlocked compatibility checked with all major us carriers. Sim door has minor paint chipping, edges have factory protective film intact.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
Chipped paint sim card tray.
Ships from
Albrightsville, PA
5.0 of 5.0 stars,
1 rating
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: July 12, 2020
- Date Updated: Aug. 5, 2020
- Date Closed: Aug. 5, 2020
Want to sell your Samsung Galaxy S9?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S9 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3000 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 147 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 568 ppi |
Size and Weight
| Width | 69 mm 2.7 inches |
| Height | 148 mm 5.8 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 163 g 5.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...