Samsung Galaxy Note 9
$370
Not Buyable
- LUGR39992
- Sold
Samsung Galaxy Note 9
Good
--%
Battery Health
128GB
6GB
Blue
Verizon
SM-N960U
Seller Listing Description
Samsung Galaxy Note9 128GB ( NETWORK CARRIER VERIZON) clean ESN in excellent condition. No issues with hardware or software everything works great, phone comes with a charger & FREE USPS PRIORITY SHIPPING within 1 to 3 days with tracking number.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
There are some signs of use
Ships from
Milwaukee, WI
4.5 of 5.0 stars,
378 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 22, 2020
- Date Updated: July 3, 2020
- Date Closed: July 3, 2020
Want to sell your Samsung Galaxy Note 9?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 9 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4000 mAh |
| Longevity | 35 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 162 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 514 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 201 g 7.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...