Apple iPhone Xr
- LUGF97900
- Expired
Apple iPhone Xr
Seller Listing Description
This phone is in excellent condition. Has a few minor scratches and wear from normal use. It’s a great phone, still has good battery life. The phone is on an older iOS version so it can be jailbroken with unc0ver. The phone will come with the original box, paper work, power adapter, NEW power cord and EarPods that came with it. If you have any questions please feel free to ask.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
The phone is in great condition. Has the wear on the sides from cases I’ve used on it but that’s it, the screen may have a few minor scratches but I’ve had a case and screen protector on it.
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: June 10, 2020
- Date Updated: July 30, 2020
- Date Closed: July 30, 2020
Want to sell your Apple iPhone Xr?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xr Specs
| Capacity | 2945 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...