Samsung Galaxy S9
- LUFK35819
- Sold
Samsung Galaxy S9
Seller Listing Description
The headline says it all.
The Samsung Galaxy S9 256GB SM-G960U1 Factory Unlocked in Midnight Black I'm selling is BNIB. Box has never been tampered with, and comes with all NEW and UNUSED Accessories! It has never been turned on, neither has ever connected to WiFi or Mobile Data before. YOU will be its first OWNER and USER.
3 Screen Protectors (2 Film (1 of which is Privacy), 1 Privacy Tempered Glass), 5 Cases (1 of which from UAG, 1 from Ringke), and a BNIB Samsung Wireless Charger come with the phone as bonuses. Considering the total combined value of everything listed, price is firm, and non-negotiable.
Fast shipping via USPS Priority Mail. Signature is required for delivery.
Any questions, don't hesitate to ask. No refunds upon confirmed shipment. Happy shopping!
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: May 19, 2020
- Date Updated: June 5, 2020
- Date Closed: June 5, 2020
Want to sell your Samsung Galaxy S9?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S9 Specs
| Capacity | 3000 mAh |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 147 mm 5.8 inches |
| Pixels Per Inch | 568 ppi |
| Width | 69 mm 2.7 inches |
| Height | 148 mm 5.8 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 163 g 5.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...