Google Pixel XL
$69
Not Buyable
- LUET55515
- Sold
Google Pixel XL
Good
--%
Battery Health
32GB
4GB
Silver
Verizon
Verizon Edition
Seller Listing Description
THIS IS A GOOGLE PIXEL XL (VERIZON)
WORKS WITH VERIZON, UNLOCKED
GOOD CONDITION, SHOWS NORMAL SIGNS OF USAGE, LIGHT BURN, SEE PICTURES FOR EXACT CONDITION
COMES WITH PHONE AND A GENERIC TYPE C SYNC CABLE
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
SEE DESCRIPTION
Ships from
Englishtown, NJ
5.0 of 5.0 stars,
29977 ratings
Trusted
Seller designated trusted by Swappa staff
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: May 3, 2020
- Date Updated: May 19, 2020
- Date Closed: May 19, 2020
Want to sell your Google Pixel XL?
Sell Similar on Swappa
Pixel XL Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3450 mAh |
| USB | USB-C |
| Non-removable Li-Ion 3450 mAh | |
| Fast charging (18W) via USB Type-C | |
Screen and Display
| Screen Tech | AMOLED |
| Resolution | 1440x2560 |
| Screen Size | 140 mm 5.5 inches |
| Pixels Per Inch | 534 ppi |
| 5.5-inch AMOLED display, 1440x2560 | |
Size and Weight
| Size | 154.7 x 75.7 x 8.5 mm |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 155 mm 6.1 inches |
| Depth | 9 mm 0.3 inches |
| Weight | 168 g 5.9 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...