Samsung Galaxy S10 5G
$599
Not Buyable
- LUCX17542
- Sold
Samsung Galaxy S10 5G
Mint condition
--%
Battery Health
256GB
8GB
Silver
Sprint
SM-G977P
Seller Listing Description
SPRINT ONLY
(LIKE BRAND NEW)
***Pristine condition***
Accessories included -
Wall/USB Charger, lighting cable.
Factory reset and ready to setup new account
This phone cannot be activated on a MVNO network such as - Boost Mobile, Virgin Mobile, Ting, Republic Wireless, Freedom Pop, Tello etc.
(return accepted ONLY within 24hour after receive)
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
STL
5.0 of 5.0 stars, 263 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: March 16, 2020
- Date Updated: Aug. 11, 2020
- Date Closed: Aug. 11, 2020
Want to sell your Samsung Galaxy S10 5G?
Sell Similar on Swappa
Galaxy S10 5G Specs
Battery and Charging
| Capacity | 4500 mAh |
| Longevity | 17 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
Screen and Display
| Resolution | 1440x3040 |
| Screen Size | 169 mm 6.7 inches |
| Pixels Per Inch | 502 ppi |
Size and Weight
| Width | 77 mm 3.0 inches |
| Height | 163 mm 6.4 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 198 g 7.0 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...