Apple iPad Mini (5th Gen)
$285
Not Buyable
- LUAX27252
- Sold
Apple iPad Mini (5th Gen)
Good condition
--%
Battery Health
64GB
Gray
Wi-Fi
Seller Listing Description
Fully functional iPad mini 5th Gen 64GB WiFi only. No Accessories included.
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
No Damage/No repairs done. Minor signs of usage only.
Ships from
Aston, PA
5.0 of 5.0 stars, 363 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 24, 2020
- Date Updated: Jan. 28, 2020
- Date Closed: Jan. 28, 2020
Want to sell your Apple iPad Mini (5th Gen)?
Sell Similar on Swappa
iPad Mini (5th Gen) Specs
Battery and Charging
| Capacity | 5124 mAh |
| Longevity | 10 hours |
| USB | Lightning |
Screen and Display
| Resolution | 1536x2048 |
| Screen Size | 199 mm 7.9 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
Size and Weight
| Width | 135 mm 5.3 inches |
| Height | 203 mm 8.0 inches |
| Depth | 6 mm 0.2 inches |
| Weight | 301 g 10.6 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Loading...
Loading...
...
Loading...
...
Loading...
Comments
Loading...