Apple iPhone Xr
$580
Not Buyable
- LUAR99526
- Sold
Apple iPhone Xr
Mint
--%
Battery Health
256GB
White
Unlocked
A1984
Seller Listing Description
SELLING AN EXCELLENT CONDITION IPHONE XR 256GB UNLOCKED T O ANY CARRIER
WHITE COLOR
CDMA GSM AND INTERNATIONAL COMPATIBLE
COME WITH CHARGER ONLY
BATTERY PERCENTAGE IS 100%
APPLE LIMITED STILL AVAILABLE UNTIL MAY 31 2020
WILL SHIP SAME DAY VIA PRIORITY MAIL WHICH TAKE 2 TO 3 DAYS FOR USPS TO DELIVER TO NEW OWNER
Mint condition
- Pristine condition, no signs of wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Pflugerville, TX
5.0 of 5.0 stars,
1435 ratings
Power
Power seller, high quality, high volume
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 18, 2020
- Date Updated: Jan. 19, 2020
- Date Closed: Jan. 19, 2020
Want to sell your Apple iPhone Xr?
Sell Similar on Swappa
iPhone Xr Specs
Battery and Charging
| Capacity | 2945 mAh |
| Longevity | 15 hours |
| USB | Lightning |
| Qi | |
Screen and Display
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
Size and Weight
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...