Apple iPhone 11
$699
Not Buyable
- LUAR77452
- Sold
Apple iPhone 11
New condition
--%
Battery Health
128GB
Black
T-Mobile
A2111
Seller Listing Description
Phone is purchased outright. T-Mobile has already unlocked it.
The plastic seal is one fourth opened. The store associate couldn't scan the barcode so she opened the seal. It's not opened all the way.
New condition
- Unopened retail packaging (factory sealed)
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Ships from
Washington, DC
5.0 of 5.0 stars, 7 ratings
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 18, 2020
- Date Updated: Feb. 6, 2020
- Date Closed: Feb. 6, 2020
Want to sell your Apple iPhone 11?
Sell Similar on Swappa
iPhone 11 Specs
Battery and Charging
| Capacity | 3110 mAh |
| Longevity | 18 hours |
| USB | Lightning |
| Up to 50% charge in 30 minutes | |
| Qi | |
Screen and Display
| Screen Tech | OLED |
| Resolution | 828x1792 |
| Screen Size | 155 mm 6.1 inches |
| Pixels Per Inch | 324 ppi |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Liquid Retina HD display | 326 ppi | |
Size and Weight
| Size | 2.98in x 5.94in x 0.33in |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 151 mm 5.9 inches |
| Depth | 8 mm 0.3 inches |
| Weight | 194 g 6.8 ounces |
Alternate languages:
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...