Samsung Galaxy Note 9
- LUAI63353
- Expired
Samsung Galaxy Note 9
Seller Listing Description
Very Good 128gb Blue Unlocked Samsung Note 9 SM-N960U1 Bundle!!!
Please Note: This Note 9 is in very good condition, showing some minor signs of use in the from tiny impressions left on the bezel from a previous case. Also, there is a little scuffing on the bottom of the S-Pen. The phone comes ready to work with full tempered glass screen protector and protective skin having been applied, cable, charger and a Ringke Protective case for top of the line protection. Unlocked and Ready to Rock on CDMA and GSM networks worldwide!
M3 7 5c
Thank you
And don't forget:I run the Fastest Ship in the West. Pay Today;Gone Tomorrow!
Good condition
- Excellent condition, minor wear and tear
- Power cord/charger not required
- Retail packaging and manuals not required
- All items must be fully functional and meet our criteria for sale
Seller Damage Description
tiny impressions left on the bezel from a previous case. Also, there is a little scuffing on the bottom of the S-Pen
Free Shipping
- Seller ships from
- Ships in 2 business days or less with tracking and insurance
- Seller not required to ship internationally
Returns and Refunds
- Items received not as described shall be returned to the seller for a prompt refund
- Swappa Return and Refund policies apply to all listings
Listing Metadata
- Date Created: Jan. 9, 2020
- Date Updated: Dec. 16, 2020
- Date Closed: Dec. 16, 2020
Want to sell your Samsung Galaxy Note 9?
Sell Similar on Swappa
Galaxy Note 9 Specs
| Capacity | 4000 mAh |
| Longevity | 35 hours |
| USB | USB-C |
| Qi, PMA | |
| Resolution | 1440x2960 |
| Screen Size | 162 mm 6.4 inches |
| Pixels Per Inch | 514 ppi |
| Width | 76 mm 3.0 inches |
| Height | 162 mm 6.4 inches |
| Depth | 9 mm 0.4 inches |
| Weight | 201 g 7.1 ounces |
Disclosure: This site contains affiliate links to other sites. We may receive commissions for purchases made through these links.
Search and Save
Get Help, Fast
Need help with a listing or a sale?
Submit Help RequestHelpful Links
Swappa's typical response time for help requests is around 20 minutes... That's really fast!
Sell with Swappa
Cart, Full of Deals
Your cart is empty :(
...
Loading...
...
Loading...
Loading...
Loading...
Comments
Loading...